Blaty kuchenne

Nie ulega wątpliwości, że często to kuchnia stanowi swego rodzaju punkt centralny naszych domów. To właśnie w tym miejscu rano przyrządzamy śniadania, popołudniu przygotowujemy obiad, a wieczorem spożywamy kolację. Łatwo więc zauważyć, że zastosowane w kuchniach meble są cały czas bardzo intensywnie eksploatowane. Właśnie to powoduje, że konieczne jest zastosowanie najwyższej jakości materiałów, które zagwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną. Szczególną uwagę należy zwrócić tutaj na blat kuchenny.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości blatów kuchennych. Są one dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co powoduje, że każda osoba znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje.

W swojej ofercie posiadamy przede wszystkim blaty z granitu, które charakteryzują się wysoka estetyką wykonania oraz wytrzymałością mechaniczną. Są odporne na działanie tłuszczów, pleśni i kwasów. Dodatkowo nie są wrażliwe na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Mogą być więc użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Blaty kuchenne wykonane z marmuru mogą być z powodzeniem użytkowane w kontakcie z żywnością – będą znakomite do przygotowywania posiłków. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że blaty wykonane z marmuru odznaczają się stosunkowo niewielką wagą, co bardzo mocno ułatwia i usprawnia proces montażu.

Blaty z granitu – dlaczego warto?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto postawić na blaty kuchenne wykonane z granitu. Przede wszystkim akcesoria tego typu wykazują odporność na tłuszcze i kwasy. Dzięki swojej strukturze są również odporne na zarysowania, przez co długo odznaczają się znakomitymi walorami estetycznymi. Granit nie wymaga specjalnego traktowania i konserwacji. Do jego czyszczenia wystarczą tradycyjne środki i miękka szmatka. Właściwa pielęgnacja pozwoli na odpowiednie zatroszczenie się o mebel, który nierzadko stanowi centralny punkt kuchni w domu lub w mieszkaniu.

 

 

Blaty z konglomeratu kwarcowego

W naszym katalogu znajdują się także blaty z konglomeratu kwarcowego. To wyjątkowy materiał, który stanowi ciekawą alternatywę dla granitu i marmuru. Przede wszystkim wyróżnia go duża lekkość, dzięki której może być stosowany na standardowych szafkach kuchennych i łazienkowych bez wzmocnienia. Ze względu na swoje parametry jest łatwy do kształtowania, występuje w dużych formatach i pozwala wykonać elegancką, jednolitą powierzchnię pozbawioną spoin.

Blaty wykonane z konglomeratu kwarcowego spełnią oczekiwania osób, którym zależy na dużym wyborze w trakcie kupowania materiału. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i łatwo dopasować je do swojej wizji aranżacji. Mogą mieć jednolitą teksturę lub zachować charakterystyczną, kamienną powierzchnię, świetnie prezentującą się w wystroju nowoczesnej kuchni lub łazienki. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się grafitowe odcienie blatów.

Gwarantujemy korzystne ceny i fachowe doradztwo przy zakupie. Oferowane przez nas artykuły wyprodukowane są z najwyższej jakości, zmielonego naturalnego kwarcu zmieszanego z żywicą. Są odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Mimo intensywnego użytkowania pozostają w idealnym stanie przez całe lata.